23 Kasım 2016 Çarşamba

Ayetel Kürsi Mucizesi- Her Türlü Dilek İçin


Ben Mustafa, Samsunlu bir esnafım. Kızım Sevgi doğuştan sakattı. Tam 10 yıl onun hastalığına çare bulmak için uğraştık. Bu uğurda şimdiye kadar 100 milyardan fazla param gitti. Ama ne çare, kızım hiçbir şekilde düzelmiyordu. Kızımın en büyük arzusu olan yürüme arzusunun yerine gelmemesi beni harap ediyordu. Bir baba olarak, kızımın bu isteğini gerçekleştiremediğim için kan ağlıyordum.

Doktorlar, bir ameliyattan söz ediyorlardı ama bu ameliyatın risk oranı % 98 idi. Yani kızımın ölme olasılığı çok yüksekti.

Bu şekilde içimiz kan ağlayarak yaşayıp giderken bir gün kızım yanıma gelerek bana şunları söyledi: “Baba ben artık iyi olacağım. Rüyamda bir dede, bana iyi olacağımı söyledi.”

Kızımın bu sözleri beni şaşırttı ve aynı gece rüyamda, bir yaşlı adamın bana şunları söylemesi ile uyandım: “Sevgi artık iyi olacak, Allah’ın izniyle Ayetel Kürsi Duası ona çare olacak.”

Uyanır uyanmaz Ayetel Kürsi okumaya başladım, aynı zamanda nasıl olduysa Allah’ın Ya Kuddûs, Ya Cemîl, Ya Vedûd isimlerini defalarca tekrar ettim.

Biraz sonra kapı açıldı, kızım Sevgi içeri girdi. Gördüğüm manzara karşısında hayretten küçük dilimi yutacaktım neredeyse. Sevgi yanıma geldi ve şunları söyledi: “Baba, o yaşlı adam bana Ayetel Kürsi Duası okumamı söyledi. Ayrıca Ya Vedûd, Ya Cemîl ve Ya Kuddûs dememi istedi. Bak artık düzeldim. Yürümek ne güzelmiş baba.”
-Alıntıdır-

Her Türlü Dilek İçin 
Önce 7 kez Ayetel Kürsi okunur. Türkçe okunuşu aşağıda:

Bismillahirrahmânirrahîm.
Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard. Men zellezî yeşfeu indehû illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azîm.

Sonra, Ayetel Kürsi’nin anlamı (yani Türkçe meali) 7 kez okunur. Türkçe meali aşağıda:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
Allah ki, O’ndan başka ilah yoktur. O hayydır, kayyûmdur.
Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama.
Göklerde ve yerdekilerin hepsi O’nundur.
O’nun izni olmadan katında kim şefaat edebilir?
O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (Hiçbir şey O’na gizli kalmaz.)
O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar,
O’nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler.
O’nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez.
O, yücedir, büyüktür.

Bu aşamadan sonra şu cümleler söylenir:

“Allah’ım, okuduğum Ayetel Kürsi’nin mukaddes kelimeleri ve mübarek anlamı hatırına bana (falanca konuda) yardımcı ol. Âmin.”
Yukarıdaki dua, bir niyet cümlesidir ve o cümlede parantez içinde geçen “falanca konuda” kısmına istediğiniz konuyu yazabilir ve öylece niyet edebilirsiniz. Örneğin, “zenginlik ve bolluk konusunda” veya “huzur ve mutluluk konusunda” gibi.

7 kez Ayetel Kürsi, 7 kez Türkçe meali ve yukarıdaki niyet sonrasında ise, sırasıyla 41 kez Ya Kuddûs, 41 kez Ya Cemîl ve 41 kez de Ya Vedûd okumalısınız.

Bu okumaların bitiminde ise ellerimizi semaya açıp: “Allah’ım yaptığım Ayetel Kürsi Duasını dergah-ı merhametinde kabul buyur. Âmin.” denilir.
-Alıntıdır-

Not: Bu okumayı bizzat denedim, 15 gün boyunca her gün okudum ve çok çok iyi sonuç aldım. Gerçekten mucizevi bir etkisi olduğuna emin olabilirsiniz.
Yukarıda yazılan olayın gerçekliği konusunda şüphelerim vardı ama şimdi gerçek olduğuna kesinlikle inandım.

Lena

10 yorum:

 1. Merhaba lenâ hanım ayetel kursi okumasinda açık gün ve Jüpiter, güneş saatlerindemi okunması gerek yoksa herhangi bir saatte okunabilirmi teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba, her gün okuyacaksanız (ki ben öyle yaptım) açık da kapalı da olsa okuyoruz. Amacınıza göre yine iyi bir gezegen saatinde yapmakta fayda var. Mars ve Satürnü (ben Merkürde de pek okumam) hiç bir okumamızda tercih etmeyelim. Hatta gündelik işlerimizde bile gezegen saatlerine dikkat etmemiz iyi olur. Selamlar...

  YanıtlaSil
 3. Merhaba, çok uzun zamandır iş arıyorum. iş bulmak için de etkili olur mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok hayırlı günlerdeyiz, bol istiğfar etmeli, namaz kılmalı, oruç tutmalı ve okumalıyız. Allah kabul edecektir inşallah.

   Sil
 4. Lena hanım merhaba,
  Size her şey den önce çooook teşekkür ederim. Bana verdiğiniz esmalar, istiğfar duası , diğer dualar maneviyatımda o kadar farklılıklar oldu ki hayatı daha farkında yaşayıp ve günah işlememeye gayret ediyorum. Her gün sürekli okuduğumuz dualar bizlere mucize gibi geldi. Geçmişte yaptığımız hatalar için sürekli tövbe etmiş oluyorum aklıma geldikce daha çok istiğfar duasını okuyorum. İnsanın hayatında sadece bu dünyanın olmadığı öteki dünyanın da olduğunu hatırlıyorsunuz. Dua ettikçe . zaten çok dua eden biriyim bazen az uyuyup dinç kalkan biri olsam diye dua ediyorum daha çok okuyabilirim. yüce rabbime şükürler olsun beni sizinle tanıştırdı. Hakkınızı helal edin bıkmadan usanmadan yardımcı oluyorsunuz.

  YanıtlaSil
 5. Lena hn.nasıl bir surecden gecdigimi bir allah bir ben birde paylasmamdan dolayı siz biliyorsunuz.söylediklerinizi elinden geldiğince yapmaya çalıştım.bazen omuzlarim çöker gibi oldu beni silkelediniz.o kadar yol kat ettim ki bunu bugün yaşayarak gördüm.elbette daha iyi şeyler olucak.size çok teşekkür ediyorum.yola devam.allah sizden razı olsun.sevgiler.������⛅��

  YanıtlaSil
 6. Bu dua kadınların özel dönemlerinde okunabilir mi?Bir de şu gezegen olayı nedir acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet okuyabilirsiniz. Gezegen saatleri yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

   Sil
 7. lena hanım ben sizi çaresizlikler içinde ararken buldum. ticari iflas ettim. bir yıldır çabalıyorum ama hiçbir ışık yok. artık nefes almak bile bana zulum gibi geliyor. allaha aylardır yalvarıyorum ama ne çare her şey gün geçtikçe daha kötüye gidiyor. insanlar ile helalleşmek istiyorum ama hiç bir kapı açılmıyor. allaha sesimi duyurmak için ne yapmalıyım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her gece Ay saatinde 170 Ayetel Kürsi okuyun ama anlamını da düşünerek... Allah yardımcınız olsun...

   Sil