3 Ağustos 2017 Perşembe

İç Huzursuzluğu, Hastalık ve Borç Altında Kıvrananların Duası


Bir gün Resulü Ekrem (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Efendimiz, arkadaşları ile otururlarken Sülemi kabilesinden adamın biri ağlayarak Resulü Ekrem (s.a.v)’in huzuruna geldi. Efendimiz (sa.v):

“Ey Beni Sülemi kabilesine mensub kişi! Seni üzüp ağlatan şey nedir?”

“Namaza kalkınca bende bir hezeyan meydana geliyor. Uyuyunca kötü ve çirkin rüyalar görüyorum. Çok defa beni yakalayan vesvese dinimi harap ediyor”.

“Ey Sülemi! Sende meydana gelen şeyler Allah’ın lanetine uğrayan şeytanın işleridir. Benim sana öğreteceklerime dikkat et. Miraca gittiğimde Âlemlerin Rabbi’nin bana yedinci kat semada iken öğrettiği on dokuz ism-i şerifi öğreteceğim.

O isimlerden dördü İsrafil (a.s.)’ın alnında, dördü Mikail (a.s.)’ın alnında, dördü Cebrail (a.s.)’ın alnında, dördü Azrail (a.s.)’ın alnında, üçü Arş-ı Ala’yı taşıyan Namusu Ekber isimli meleğin alnına yazılmıştır.

Bu meleğin kanadının biri doğuda, biri batıda, başı Arş-ı Ala’nın altındadır. Eğer Allah-ü Teala O’na semaları, aralarındaki, içindekileri ve üstündekileri yutmasını emretseydi, bir anda yutup, yok ederdi.”

“Anlattıklarınızı aynen tasdik ediyorum. Doğrudur, Ey Allah’ın Rasulü! “dedi. Bunun üzerine Rasulü Ekrem (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Efendimiz şöyle buyurdular:

“O on dokuz kelimeyle sıkıntıda olan dua ederse, Allah sıkıntısını giderir. İç huzursuzluğu olan okursa, Allah-ü Teala iç huzursuzluğunu giderir. Kaybolan okursa ailesine kavuşur. Hasta okursa şifa bulur. Borçlu okursa borcunu öder. Bu duanın bulunduğu evden Allah-ü Teala, iblisi ve askerlerini uzaklaştırır. Sende bu duayı sabah ve akşamları oku, dileğini söyle.”

Dua şudur:

Allâhümme innî es’elüke ya rahmânü ya rahîmü ve ya cârel müste’cirîne ve ya emânel hâifîne ve ya ımâde men lâ ımâde lehû ve ya senede men lâ senede lehû ve ya zuhra men lâ zuhra lehu ve ya hırzed duafâi ve ya azîmer racâi ve ya münkızel helkâ münciyel garkâ ve ya muhsinü ve ya mücemmilü ve ya mun’ımü ve ya müfaddılü ve ya azîzü entellezi secede leke sevâdül leyli ve dâv’ün nehâri ve şüâüş şemsi ve hefifüş şeceri ve deviyyün nahli ve nûrul kameri ya Allahü ya Allahü ya Allahü lâ şerîke leh! Es’elüke en tusalliye alâ muhammedin ve alâ âli Muhammed.”


Doğum Kodunuza ve Burcunuza göre Esma Çalışması, Açık günler, Her  türlü spritüel danışmanlık, Kısmet açma,  evlilik, ikili ilişkilerle ilgili çalışmalarımız için  iletişim : lenayla@outlook.com

9 yorum:

 1. selam hocam
  bir yakınımızda çok uyuma ve namazda gevşeklilk var namazda sebat yok uykuda sanki ölü gibi...yardımcı olurmusunuz..inşallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://lenayla.blogspot.com.tr/2017/04/ibadet-sevgisi-ve-ibadetlerinde.html

   Sil
 2. hocam uzaktan musalati yok etme yakma sansi varmi.hocam kafir varligi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bu konuya girmiyorum hiç. Çok suistimale açık, size de önce böyle bir durumun varlığından emin olmanızı tavsiye ederim.

   Sil
 3. Hocam işe gidemiyorum ve calişma istegim yok işi anlamada zorluk çekiyorum bunun için dua varmidir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşirah suresi okuyabilirsiniz her gün 40 kez. Ama asıl nedenini araştırıp ona uygun bir çözüm aramak daha doğru olur.

   Sil
 4. Hocam 10 yıllık hayat arkadaşım biranda terketti gitti soradan pismanim falan dedi ama hıc bı girisimdede bulunmadı evi barkı unuttu sanki.eve bana geri dönüp çok sevmesi pisman olması için ne okuyabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sitede konuyla ilgili çok etkili dualar var onlara bir bakmanızı öneririm.

   Sil
 5. Lena hanım melek gıbısınız

  YanıtlaSil