23 Mayıs 2017 Salı

ve Ramazan...


Zaman akıp gidiyor. Üç ayların sonuncusu Ramazan ayına erişmemize pek az kaldı. Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı sayılı günleri iyi değerlendirdiğinizi umarım. Biz danışanlarımızla güzel çalışmalar yaptık ve çok şükür güzel sonuç aldık, alıyoruz. Düzenli olarak Esmalarını okuyan, çalışmalara katılan kimse hayatındaki maddi manevi olumlu değişimi inkar edemez sanıyorum. Her geçen gün daha da iyi olacağından şüphem yok.

Çalışmaya 3 yıl önce başlayan 3 ay önce başlayandan, 3 ay önce başlayan 3 hafta önce başlayandan ileride elbette.  Sabır ve sebat ederek okumak çok  önemli. Peygamber efendimizden nakledilen “dua ile kabulü arasında 40 yıl vardır” sözünü duymuşsunuzdur mutlaka ama sık sık hatırlamak gerek bunu. Ne zaman gün saymayı bırakır, Allah (c.c)’ın bizim için en doğrusunu takdir edeceğine  yüzde yüz inanarak, okumalarımızı bir hayat biçimi haline getirebilmeyi başarır ve her şey için şükretmeyi alışkanlık haline getirirsek o zaman gidişatın gerçekten de değişmeye başladığı nı  görebiliriz.

Ramazan’a özel çalışmalarımıza katılmak isteyenler aşağıdaki mail adresimizden bilgi alabilirler. Bir yerden başlamak gerek ve bu da sanırım en uygun zaman.


Ramazan’da ne okuyalım sorusuyla çok sık karşılaşıyorum.  Yapılacak o kadar çok şey var ki aslında… Ben özellikle bu mübarek ayda bol bol Fetih Suresi’ni okumanızı tavsiye ederim. Yine Mülk Suresi de okuma önerileri arasında. En azından her iki sureyi de en az 30’a tamamlamaya çalışırsanız hem ahiret hem de bu dünya saadetiniz için iyi olur. Allah’ın izniyle önümüzdeki bir yıl boyunca maddi, manevi sıkıntıya düşmezsiniz , bolluk ve refah içinde yaşarsınız inşallah.

Fetih Sûresi Faziletleri

Rasulullah s.a.v şöyle buyurmuştur: bu gece bana öyle bir sure indirildi ki o sure benim için dünya ve içinde bulunan her şeyden daha hayırlıdır. (sahihi buhari) bir diğer hadiste: fetih suresini okuyan kimseye hudeybiye ağacının altında Muhammed s.a.v e biat eden kimse gibi sevab vardır.( Ubey bin kab r.a dan)

İbni mesud r.a dan: rasulullah buyurdu ki: Ramazanın birinci gecesinde kim nafile namaz kılıp namaz içinde fatihadan sonra fetih suresini okursa Allah teala o kimseyi bütün sene korur. (Ruhul Beyan tefsiri)
Ebu said (r.a.) ve ebu hureyre (r.a ) rivayetinde ise bu namazın sonunda selam verildikten sonra 10 defa kadir suresi ve 10 defada Efendimize salatü selam okunur ilavesi vardır. (İhyayı Ulumiddin)

1-Her muradın husuli için Günde 7 defa okunursa biiznillah her muradı gerçekleşir.

2-Günde en az 1 defa okuyan tüm kötülüklerden ve zararlardan korunur. Her işi hayırlı ve bereketli olur.

3-Zor durumda olup bu durumdan kurtulmak isteyen; cuma gecesi 2 rekat ALLAH rızası için namaz kılıp, 11 defa Fetih Suresi ile 41 defa Salaten Tuncinayı okuyarak durumunu arz edip, kurtuluşu için dua ederse o dertten kurtulup, refaha erer.

4-Savaş halinde, her sabah Fetih Suresini okuyan askeri birlik, düşmana karşı başarı kazanır. Cemaat sabah namazını mütakip, 1001 defa Fetih Suresini okuyup, ordunun galip gelmesi için dua ederse ordu zafer kazanır.

5-Bir kağıda safran, misk ve gül suyu karışımı mürekkeple yazıp, üzerinde taşırsan kendini korumaya alırsın düşman şerrinden fakirlik zilletinden zarar ve ziyandan emin olursun.

6-Aynı şekilde yazılıp bir ticaret hanenin kapısı üzerine konulur ve her gün 1 defa Fetih Suresi okunursa; o yerin bereketi ve saadeti artar.

7- Kısmeti kapalı olan bir kız için temiz bir kağıda safran ve misk ile bu sure yazılır ve rüzgar değen bir yere mesela ağaca asılırsa biiznillah yakın zamanda bir hayırlı kısmet çıkar.

8- Fetih suresinin ilk ayeti olan inna fetahna ayetini Fetih, zafer, düşmana galip gelmek, düşmanı yenmek, bağlı işleri açmak ve mühim bir hacetinin yerine gelmesi için Ferdun Hayyun Kayyûmun Hakemun Adlun Kuddûsun innâ fetahnâ leke fethan mubînâ. Şeklinde her farz namazın arkasından 19 gün 19 defa okunursa maksat hasıl olur.

9- Fetih suresinin Muhammedurrasullahi vellezine me�ahu ayetinden sonuna kadar olan kısmı bereket, kuvvet, kötü ahlak zina ve belasından emin olmak için vefkiyle beraber zağferan ve misk ile yazılıp taşınırsa maksad hasıl olur. Yine her kim bu ayetleri Ramazanın 14 ncü günü zağferan ve gülsuyuyla yazıp taşırsa insan ve cin zararlarına karşı korunmuş olur. Ayrıca baş ağrıları içinde aynı usul faydalıdır.

10- Ramazanın ilk hilali görüldüğünde fetih suresini okuyan kimseye Cenabı Hak o sene rızık kapılarını genişletir.

11- Ariflerin bazıları demişlerdir ki bu sureyi her gece okumaya devam eden kimse rüyasında Rasulullah s.a.v efendimize biat etme mazhariyetine kavuşur.

12- Zayıf kimse bu sureyi çokca okursa güçlenir, sıkıntıda olan okursa Allah c.c onun işlerini kolaylaştırır. Borçlu olan bol, bol okursa borcu ödeme imkanına kavuşur.

13- Bu sure arzulanan her hangi bir şeye kavuşmak için okunur. yalnız okuma şekli şudur ki 3 gün içinde 21 veya 41 defa okunur. 3-5-7 gün içinde de bu sayının tamamlanması olur.

14- Fahreddin Razi (k.s) diyor ki: Cuma namazından sonra Fetih suresini 7 defa okuyup sonrada Ya Fettah ismi şerifini 489 defa zikreder ve bu uygulamaya bir dahaki Cuma gelene kadar öğlen namazları vaktinde devam eden kimsenin arzu ettiği ve istediği şeyler Allahın lütfu keremiyle verilir.

15- Bir gece rızaellillah 2 rekat namaz kılıp Fetih suresinin ilk ayeti inna fetahna leke fethan mübina dedikten sonra 1001 defa Ya Fettah esmasını okuyup bitirince sureye kaldığı yerden devam edip surenin sonunda da hacetini haktan isterse biiznillah haceti reva olur.

16- Fetih suresini her okuduğunda ilk ayetini 2000 defa okuyana Allah c.c hayır kapılarını açar gaib olan bilgilerden ve manevi ilimlerden nasiptar eder.

17- Besmele-i Şerifeyi bir daire içine 8 defa yazıp dairenin etrafına da fetih suresinin son ayetleri ve kefa billahi şehida ayetinden itibaren yazılsa ve bu yazıyı her kim taşırsa her kesin gözüne şirin gözükür ve onu her kes sever muhabbeti celb eder.

18- Fetih suresinin 29 ayetini ve Aliimran 154 ayetini yazıp üstünde taşıyan kimseden cenabı Hak gam ve kederi izale eder. Lütüf ve berekete her daim mazhar olur. Yine bu ayetleri iç ve dış rahatsızlıklarda bir kap içerisine yazıp yağmur veya menba suyu ile yazıyı sildikten sonra 7 gün aç karnına sabahları içse biiznillah şifa bulur. Yine bu ayetleri bir kaba yazıp bu sefer içine halis zeytin yağı koyup vucudunda çıkan yaralar, çıbanlar vs. sürerse biiznillah şifaya kavuşur.

Fetih suresinin bir duası hacetlerde surenin peşinden bu duada okunur:

bismillahirrahmanirrahim allahümme ya nur veya müdebbirel umur ehricna minelzzulumati ilennur. Bihaggi ayetinnur ve bi haggi inna fetahna leke fethan mübina ya fettahu ya rezzagu ya müfettihel ebvabı ifteh aleyna ebvabel Hayri bi hurmeti muhammedin aleyhisselamu ve alihi ve eshabihi ve zürriyatihi ve ezvacihi ecmain. Birahmetike ya erhamerrahimin velhamdülillahi rabbil alemin.

Fetih Suresini Okumanın Fazileti:Allah Resulü (S.A.V) buyuruyor: Bir kimse Fetih suresinin tamamını ramazan ayının birinci gecesi baştan sona kadar okursa ve bu okuyuşunu Allah rızası için yaparsa gelecek aynı güne kadar bir sene müddetle Cenabı hakkokulunu himayesine alır. Velilerden bir kimse diyor ki: Ramazan ayını ilk defa görür görmez bir kimse Fetih suresini üst üste üç defa okursa Cenab-ı Hakk o kulunun rızkını gelecek sene aynı güne kadar bol bol ihsan eder.


Önümüzdeki günlerde zaman buldukça  başka okuma önerilerim de olacak. Şimdiden sevgi dolu, ibadet ve iyilikte yarışacağımız, günahlardan tevbe edip yeni, temiz bir yaşama adım atacağımız, huzurlu  bir Ramazan diliyorum.Ramazan-Hacet Çalışmaları, Bolluk&Bereket ÇalışmalarımızŞifa Çalışmalarımız, spritüel danışmanlık, doğum kodu Esmalarınız, açık günler, kısmet açma, iş bulma, başarı&terfi, evlilik, alım-satım işleri, ikili ilişkilerle ilgili sorunlarınız için  iletişim : lenayla@outlook.com

iletişim : lenayla@outlook.com

7 yorum:

 1. Lena Hanımcığım Ramazan çalışmaları çok güzel oldu. O kadar huzurlu ve mutluyum ki Allahıma çok şükür ki karşıma sizin gibi birini çıkardı. Bizim için yaptıklarınızı hakkınızı nasıl öderiz bilmiyorum. Dualarımdasınız hep Allah sizi hiç darda koymasın inşallah. Sevgilerimle
  B.Y.

  YanıtlaSil
 2. Kendi evimizde yapıyoruz çalışmaları değil mi ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ayrıntıları maille gönderiyorum, herkes aynı saatte evinde yapıyor çalışmaları

   Sil
 3. Ramazandan beri Fetih suresini okuyorum. Ben ticaretle uğraşan insanın bu kadar etkili bir dua görmedim. Bize bunları anlattığınız için çok teşekkür edeim Lena Hanım Allah razı olsun. Çalışmalarınıza da katılmak isterim ne yapmam gerek ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah sizden de razı olsun... çalışmalarımız için lenayla@outlook.com adresine yazabilirsiniz

   Sil
  2. Merhaba Lena hanım bende katılmak istiyorum size nasıl ulaşabilirim

   Sil
  3. Hatice Hanım, lenayla@outlook.com adresinden bilgi alabilirsiniz. sevgiler...

   Sil